תקנות הבטיחות בעבודה (עזרה ראשונה במקומות עבודה), תשמ"ח-1988 אינם מחייבים הכנסת קפסולות אספירין לתיקי הרפואה במקומות העבודה, על אף שכבר גלוי וידוע לא רק למומחי רפואה, שלעיסת שני כדורי אספירין ממזערים נזקים משמעותיים עד הרי גורל ובלתי הפיכים למותקפי אירועי מוח והתקפי לב,[1] היות ומעטים המזהים את האירוע בשלב מוקדם ומגיעים לבית חולים תוך 8 שעות הראשונות הקריטיות.[2]

כמובן שראוי לצרף ליד הקפסולות הוראת שימוש קצרה[3] – מתי ואיך מומלץ לקחת את כדורי האספירין, אך ההצעה הינה נכונה בעיקר כיוון שאין סכנה בלקיחה חד-פעמית של קפסולה אחת/שתיים (אדרבא, לקיחה בטעות אפילו מלמדת ומכינה למתן הכדור בשעת אמת).

יש לציין כי ארגון העובדים האמריקאי כבר המליץ זאת.[4]

בנוסף, מוצע להכניס כדורי אספירין גם בתקנות הצבת מכשירי החייאה (דֵּפִיבְּרִילָטוֹר) במקומות ציבוריים, תשע"ד-2014.

אודה לתשובתכם אם אתם הגורם הרלוונטי לקידום והוספה בשתי התקנות לעיל, או להפנותי לגורם הרלוונטי (ואשמח גם להעביר ישירות לגורם הנכון).

'בטרם תלמד - למד; ובטרם תרפא - הרפא' (בן סירא יח' 18)

חוקרת מוח מתארת חווייתה האישית באירוע מוחי עם ידיעותיה המדעיות שאונה הימנית (הרחראית על הרגש) הקרינה עונג הארה ואחדות: https://102kids.com/video/JvFV823NFM4/dr-jill-bolte-taylors-stroke-of-insight-hebre.html

'בטרם תלמד - למד; ובטרם תרפא - הרפא' (בן סירא יח' 18).

מעניין האם לעיסת ערבה (המשך פרק התהילים: 'עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ', הלל במזבח - יובלים טז') גם מועיל (האספירין עשוי מחומצת ערבה).

'כל פינות שאתה פונה לא יהו אלא דרך ימין למזרח', שכן 'ימינך ה' נאדרי בכוח' (שמות טו') ובפיוט: 'אנא בכוח גדולת ימינך', וכן שסמאל הינו קטן באנגלית (כמו הנדר שמשמש גם לקללה). עם זאת, בנאי שר יפה: 'לאן לפנות, שאלתי, לשמאל או לימין? תלך ישר, כך הוא אמר, תלך ישר ותאמין', וכמוהו המליץ קוהלת ז': 'לבד ראה זה מצאתי אשר עשה האלהים את האדם ישר והמה בקשו חשבנות רבים'.

מימין לזיכרון, הנה שילוב פנים מוחי המחלק את האונות הפוך מול תנועות שאר חלקי הגוף.

 

[1] לעיסה (ולא בליעה) 2 כמוסות מעכבת את פעילות הטסיות ומקטינה את הסיכוי להיווצרות קריש דם קטלני בעת אירוע מוחי ובשעת התקף לב.

[2] רק כ-40% מהמקרים מגיעים תוך 8 השעות הראשונות לבית החולים. חלקם הולכים בטעות לרופא משפחה או ל'בטרם', שאין בהם נוירולוג, CT ותרופות ייעודיות.

[3] להלן שלבי אירוע מוח מהפסוק המפורסם בתהילים קלז':

- 'אִם-אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם': שכחה, בהייה.

- 'תִּדְבַּק-לְשׁוֹנִי, לְחִכִּי': הפרעה קיצונית בבליעה, קשיי דיבור פתאומיים, חזרה על ביטויים ומילים.

-  'אִם-לֹא אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם - עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי': בלבול כללי.

- תִּשְׁכַּח יְמִינִי': טַסִּית דָּם היא שבר תא המהווה את אחד המרכיבים של הדם. אובדן קואורדינציה.

[4] ANSI’s New Minimum Requirements for First Aid Kit Supplies:

https://www.kpaonline.com/ehs/ansis-new-minimum-requirements-first-aid-kit-supplies/

כניסות: 5419
קטגוריה: חירום והצלה עידכון אחרון ב-ראשון, 16 דצמבר 2018 נכתב על ידי עורך אתר חוק וצדק הדפסה דואל

באתר זה אין זכויות יוצרים: מותר להפיץ ללא צורך בציון המקור