גם יהדות ארה"ב והעולם נוטה יותר לשמאל הפוליטי, ואיך הם פעלו:      ראשוני היהודים בארה"ב שהגיעו לארה"ב במאה ה-17 מגרמניה, זנחו את קשרם לשאר יהדות העולם ובפרט לא"י, למרות שהיו עשירים כלכלית, כאשר עלו לארה"ב יהודים ממזרח אירופה בהגירה הגדולה בסוף המאה ה-19, יהודים עניים שסבלו מקשיים רבים ושונים בקליטתם בערי הנמל, היהודים הוותיקים התביישו בכך שאינך עוזרים לאחיהם היהודים – ועוד שעד שלנוצרים זה היה נראה מנוכר באותו עם, ולכן הקימו איגודים שונים לתמוך בהם. גם התעוררו לעזרת אחיהם היהודים באירופא הנשרפת בתקופת השואה רק בשנת 1942, היות והם רצו להיות תחילה אמריקאים ולא להזדהות תחילה כיהודים.

למצער, היום הרבה מיהודי הגלות השמאלנים תורמים לארגונים פרו-פלסטיניות BDS והביקורת מובילה גם לאנטישמיות וחרם - היא גם של איגודים יהודים אמריקאים, הן מאותה הסיבה שחוזרת בהיסטוריה (כמפורט לעיל), שהטפתם ליהודים אחרים היא כדי להראות שהעם היהודי נחמד לגויים ורוצה לשמור איתו על יחסים טובים (בניגוד לעדיפות התורנית של עניי עמך קודמים, ובכלל: "" וְעַתָּה בְּנוֹתֵיכֶם אַל-תִּתְּנוּ לִבְנֵיהֶם, וּבְנֹתֵיהֶם אַל-תִּשְׂאוּ לִבְנֵיכֶם, וְלֹא-תִדְרְשׁוּ שְׁלֹמָם וְטוֹבָתָם, עַד-עוֹלָם--לְמַעַן תֶּחֶזְקוּ, וַאֲכַלְתֶּם אֶת-טוּב הָאָרֶץ, וְהוֹרַשְׁתֶּם לִבְנֵיכֶם, עַד-עוֹלָם." [עזרא ט']).

 

 

מאמר תגובה לחרם האקדמאי בארה"ב על ישראל

בחודש דצמבר 2013 שני ארגוני אקדמיה רשמיים וענקים בארה"ב, החליטו לגנות את ישראל ככובשת בלתי-חוקית ונוהגת שלא כהוגן עם התושבים הפלסטינאים הכבושים (אפרטהייד), ולכן להחרים את האוניברסיטאות הישראליות

במאמר זה יוסבר מדוע שני ארגוני אקדמיה רשמיים וענקים בארה"ב: האגודה ללימודים אמריקניים (ASA) - 5000 פרופ', ארגון הגג העולמי לבלשנות, הוראת אנגלית וספרות אנגלית, טועים בגדול:

תחילה לצביעותם של הארגונים וביטול זכות הדיאלוג והוויכוח הפוליטי: העקרונות והאמונות של האקדמיה, כמו גם בתאוריות מדעיות לא מדויקות, אמורות לאפשר חופש ביטוי רחב מאוד, אלא אם יש בו הסתה או גזענות. ודאי (אין על זה מחלוקת) שמדינת ישראל או האוניברסיטאות הישראליות לא מסיתות או גזעניות (למעט אונ' חיפה ששיש בה הסתה של סטודנטים פלסטינאים, וגם פעולות רשמיות משפטיות חד-צדדיות נגד צה"ל ומדינת ישראל, וגם גזענות נגד אקדמיים ימניים, למשל לאחרונה[1] נגד פרופ' ישראל אומן לכלכלה שלא נתנו לו תואר כבוד למרות שנתנו לדמות פוליטית קיצונית כמו שולמית אלוני), ובכלל זה אבסורד, כי הרי רוב האוניברסיטאות  הישראליות הן בעלות אג'נדה בצד השמאל הפוליטי (ולא נצא נגד אחינו השמאלנים, למרות שטועים וטעו כבר בבגידות פנים-עם במחתרת 'ההגנה', ובמהלך השני של מלחמת העצמאות אף אימצו בפועל את גישת ההתקפיות והיוזמה של האצ"ל והלח"י, בניגוד למדיניות ההגנה וההבלגה).

לעיקר, בנוגע לצדק הטבעי ומוסר העולמי: אקדמ-יה

מיכה ו': "בַּמָּה אֲקַדֵּם ה'," ... "הגִּיד לְךָ אָדָם, מַה-טּוֹב; וּמָה-ה' דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ, כִּי אִם-עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט וְאַהֲבַת חֶסֶד, וְהַצְנֵעַ לֶכֶת, עִם-אֱלֹהֶיךָ""

תתביישו לכם! לא רק כי זו טעות קשה או טיפשית או היתממות ועיוורון[2], אלא שנודף ריח של אנטישמיות מודרנית חדשה – אנטי-ציונית ופרו פלסטינאית, חד-צדדית עובדתית היסטורית משפטית ותורנית, ובעיקר – חוטאת לאמת שבצדק הטבעי ומוסר העולמי.

המדינה היחידה והראשונה שהארגוני האקדמיה האמריקאים מגנים הם של מדינת ישראל?!    ומה עם איראן? אז אולי ניתן לתרץ את איראן כאויבת שגם כך אין איתה יחסים אקדמיים או אפילו דיפלומטיים. אך מה עם סוריה? סודן? מדינות במזרח אירופה ודרום אפריקה? תורכיה? סין? לוב? הרשימה עוד ארוכה (של מדינות רשעות, דיקטטוריות ממש או בתחפושות של רפובליקות או דמוקרטיות), ובכולן הפרות זכויות האדם, בעיקר למיעוטים, הן להפגנות ולחופש הביטוי כעלובות עד נרמסות, ובכלל זה אלפי רציחות שווא ללא דין ודיין, וערך לחיים כמים הניגרים. ואתם, סמל באימפריה הגדולה (שבל נשכח את הפקרתה בפאסיביות המחדל הבלתי יסולח לפוצץ את מסילות הרכבת בהשמדת העם היהודי בארופא סוף מלחמת העולם השנייה), ממשיכים להתעלם מהמלחמה המתמשכת ומשנה צורה בימינו נגד העם היהודי, הן באנטישמיות הגוברת ברוב העולם, ובעיקר ברצח הטרור הפיגועים והגרילה שמבצעים נגד ישראל ואזרחיה התושבים, ואילו את הפלסטינאים, בעידוד ולעיתים ביוזמה רשמית של הממשלה הפלסטינאית והצהרות מפורשות (כאמור: הסתה וגזענות) של מנהיגיה אינכם מגנים?!     אולי תואנה  לכם, שלא כל או אפילו רוב התושבים הפלסטינאים הם מחרחרי ריב ומלחמה נגד העם היהודי, ובעצם אם לא היה כיבוש ו/או אפרטהייד, אזי יותר או רוב פלסטינאים לא היו נלחמים בישראל?   אך שוב אתם מתעלמים, ועוד בתחום הידע והחינוך, כי החינוך הרשמי והכולל של מערכות החינוך הפורמאליות והבלתי-פורמאליות (כולל הדתיות) הן מטיפות איבה ורצח[3], מלחמה וג'יהאד נגד העם היהודי. אז מדוע שלא תגיבו על זה?? מדוע שלא תלחצו על הפלסטינאים לתקן את החינוך הקטלני והמונע שלום הזה של הפלסטינאים? במקום זאת, בחרתם להיות חלק ממנו, חלק צבוע ממנו (הפלסטינאים עוד אומרים זאת בגלוי).          נמתין לראות כיצד תנהלו את היחסים שלכם מול דרום-קוריאה ואיראן, למרות שכבר ברור לפי מעשיכם: שאת אפגניסטאן רמסתם שאין לכם גבול איתם, והרוב המכריע של תושביהם מעולם לא הגיעו לארה"ב, את עיראק הפלתם בכוח צבאי קטלני, ובל נשכח – הנכם הכובשים האמתיים, שכן מעולם לא חזרתם למולדתכם, כי אם רצחתם כבשתם ורמסתם את האינדיאניים שחיו בשלווה בארה"ב, וסגרתם את חלקם בפארקים וגני-חיות כבעלי חיים (והרימה עוד ארוכה, כגון: מייסדיכם הצהירו בצביעות על חירות וכבוד האדם, אך באותה שעה התעללו בעשרות עבדים שחורים באחוזותיהם).

 

הכסף הגדול הולך למיגון עוטף עזה, כאשר אילו עזה היתה בידינו (ויותר אם בעיקר בהתיישבות יהודית), ההשקעה בעוטף עזה היתה אפסית, שהרי:           ביולי 2014 הממשלה אישרה 400 מיליון שקל לעוטף עזה. חודש לאחר מכן, באוגוסט 2014 הממשלה אישרה 1.5 מיליארד שקל לעוטף עזה - 2% קוצצו מתקציב המשרדים. שלושה חודשים לאחר מכן, בנובמבר 2014, ועדת הכספים אישרה תוספת תקציבית של 370 מיליון שקל ליישובי עוטף עזה. בתאריך 4/11/14 ועדת הכספים אישרה הקצבה כוללת בסך 3.24 מיליארד שקל המיועדים לכיסוי הוצאות מבצע צוק איתן (כ-2.13 מיליארד שקל מהסכום יועברו מקיצוצי רוחב בתקציבי משרדי הממשלה בתקציב 2014.(

והאבסורד, במקום שהשמאל ייווכח כי הטעות המרה של גירוש ההתנתקות בשנת 2005 היא שגורמת מאז להוצאות ועלויות עצומות למדינה, ובפרט לאזורים פריפריאליים שהיה ראוי שהשקעות מדינה גדולות יועברו לטובת אורח החיים הסוציאלי של התושבים (במקרה זה עוטף עזה ורוב היישובים הדרומיים העניים), אך הוא מבוזבז בטעות חוזרת של מיגון וביטחון.

ואל תתבלבלו, גם אם לא תאמינו, "לא לתת", משמעו בעיקר פחות לכם, לכם כפרטיים בכיס, אבל בעיקר ברכה:

"כִּי-יִהְיֶה בְךָ אֶבְיוֹן מֵאַחַד אַחֶיךָ, בְּאַחַד שְׁעָרֶיךָ, בְּאַרְצְךָ, אֲשֶׁר-ה' אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ--לֹא תְאַמֵּץ אֶת-לְבָבְךָ, וְלֹא תִקְפֹּץ אֶת-יָדְךָ, מֵאָחִיךָ, הָאֶבְיוֹן.   כִּי-פָתֹחַ תִּפְתַּח אֶת-יָדְךָ, לוֹ; וְהַעֲבֵט, תַּעֲבִיטֶנּוּ, דֵּי מַחְסֹרוֹ, אֲשֶׁר יֶחְסַר לוֹ" (דברים טו'); "מַתָּן אָדָם, יַרְחִיב לוֹ" (משלי יח') וכן לשון הקודש שמעשר (תרומת עשירית) מעשיר עושר גם לתורם.

רוטשילד למשל סירב לתרום לאימפריות הגויים כבקשות הרצל לשוחד למתן קרקע ללאום היהודי (שהרי היא מובטחת תורנית היסטורית ומשפטית כבר אלפי שנים), אך תרם וכלכל את יישובי א"י זולת יישוב שמאלני אחד בציונות מעשית של עלייה והתיישבות.

 

http://www.bills.tsedek.com/%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA/121-%D7%97%D7%A8%D7%9D-%D7%A2%D7%9C-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C

ולעיקר העיקרים, בנוגע לאמת – האם מדינת ישראל באמת פושעת נגד הפלסטינאים?!

עם ישראל היחידי שקיבל תורה[4], ובה את נחלת ארץ ישראל[5], ואכן התיישבנו בא"י לאחר יציאת מצרים (לעומת מדינות רבות שכבשו שטחיהן ללא זיקה היסטורית[6]), ומאז לא התיישב שום עם או קבוצה או כת אחרת בא"י[7], ובפרט לא הפלסטינאים, ולא קיבלו זכות קניינית-משפטית בא"י או אפילו באיו"ש[8], וגם בהסכמי אוסלו ודומיהם נקבעו הסתייגות שאף צד אינו מוותר על זכות היסטורית ומשפטית שלו. כך, עשרות החלטות של האו"ם[9] ולפניהן אימפריות אשררו זאת. אדרבא, בכל אירוע וכיבוש של עם זר בארץ ישראל, עם ישראל לא ויתר או חתם על כניעה על אדמת מולדתו, אלא או סבל רודנות איומה למרות שקיבל את המרות הזרה, ולעיתים גם מרד בתוקף[10].

$11.1.  2) עם ישראל כבר מסר מתנה לפלסטינאים את הגדה המזרחית לירדן[11] - כ-73% משטח ארץ ישראל (למרות שקיבלנוהו בהצהרת בלפור) ללא הסכם, אך עם הבנות וטיוטות בהסכם ויצמן-פייסל ואילו אז ועד היום הצד הפלסטינאי לא עומד בתנאים לוויתור על הגדה המזרחית: ואכן - רוב הפלסטינאים – 70% - 11 מיליון תושבים, גרים במדינת ירדן וזוהי מדינתם. יתרה מזו, כל הסכם שמדינת ישראל חתמה עם הפלסטינאים הופר באופן יסודי הרבה פעמים. ההסכמים אינם מכובדים ע"י ההנהגה והעם הפלסטינאי – הם אפילו לא מכירים בנו כמדינה יהודית ללא קשר מהן הגבולות. גם במלחמת העצמאות 1948 – שעל גבולות אלו כביכול מדובר בניסיונות הכושלים של תהליך השלום, הפלסטינאים (וכל אומות ערב) לא הסכימו להצעת האו"ם 29/11/47 לקבל את המדינה שלהם לצד מדינת היהודים, ולכן הצעה זו איבדה תוקף משפטי באי-מימושה, ואז הערבים והפלסטינאים פרצו במלחמה ולכן הם אשמים ונושאים בתוצאותיה (הן לפי המשפט הבינלאומי), ואז רוב הפלסטינאים בישראל ברחו[12] מיוזמתם ולא גורשו ולכן אינם אמורים להיחשב פליטים[13] וכן אין להם זכות שיבה. בעוד רוב הפלסטינאים שהיו בארץ ישראל הגיעו לארץ ישראל בעשרות שנים שלפני בריחתם (מבחירתם האישית ובקריאות מנהיגם, בניגוד להבטחות הבריטים וחלק ממנהיגי 'ההגנה שלא יארע להם רע), מאות אלפי יהודי ארצות הערב גורשו בכח אונס וברבריות בשנתיים שבמהלך ולאחר מלחמת העצמאות (1948-1950), למרות שגרו בארצות ערב בנאמנות מאות שנים לפני כן, תוך שהערבים שודדים ומשתלטים על אדמותיהם ונכסיהם (שהיו עשירים הרבה יותר יחסית לאוכלוסייה הפלסטינאית בישראל). יהודים מגורשים אלו לא קיבלו מעמד של פליטים (וקל וחומר שלא את היחס היחיד בעולם לפליטים שניתן בטעות רק לפליטים הפלסטינאים: שגם על צאצאיהם נחשבים פליטים, ולכן כיום הגיעו למספר אבסורדי-אסטרונומי של כ-5 מיליון עם זכויות פליטים)[14].

היו רבים מהערבים והפלסטינאים בישראל והן כן גורשו במהלך ולאחר המלחמה[15] ללא הכרתם כפליטים תוך שערבים השתלטו והחרימו את הקרקעות הרכוש של היהודים ללא קיזוז של הקרקעות והרכוש של הערבים והפלסטינאים שהיו בישראל.

4) ביטחונית - אזור יהודה ושומרון הם לב המדינה והגנתה[16], ואף מדינה אחרת (ובפרט ארה"ב – ראה פירוט לעיל) לא היה לוקחת סיכונים וזהירות ושומרת על זכויות התושבים שרוצחים אזרחיה כמונו: עד היום שטחי איו"ש מהווים הפרדה וטווח הגנה[17] מפגיעה בירושלים ובמטרופולין מישור החוף, באם יהיו בשליטת הפלסטינאים שישתמשו בטילים. כמו כן, רוב היהודים ברחו (למשל כשירושלים היתה מחולקת) ויברחו ממגורים בקרבת גבול עם הפלסטינאים, ולכן גבולות מצומצמים יהוו קיבוץ יהודים באזורים שמרוחקים מאיו"ש.

8) הפלסטינאים אינם נאמנים למדינת ישראל כפי שהיו היהודים בגלות, או כפי שנדרש מינימאלית מתושבים שמקבלים תשתיות מהמדינה השולט באזור: היהודים שחיו בארצות ערב (כמו בכל ארצות הנכר) היו נאמנים למדינה או לאימפריה ושילמו מיסים גבוהים מהאזרחים הערבים ואילו הפלסטינאים לא משלמים מיסים בכלל; היהודים באירופה שירתו בצבאות המדינות ואילו הפלסטינאים נלחמים נגד צבא הגנה לישראל ומבצעים פיגועי טרור נגד אזרחים; היהודים בכל הגלות פיתחו את המדינות והממשל ואילו הפלסטינאים הורסים תשתיות. הפלסטינאים גם ובונים בתי ענק ללא אישורים כחוק (ואילו במדינת ישראל יש מחאות והפגנות תרבותיות ודמוקרטיות על מצוקת דיור, שעל היהודים ובפרט למתנחלים היהודים הממשל והרשויות אוכף באכזריות את חוקי התכנון והבנייה [ולא נגד הערבים – כי מפחדים להיכנס לכפרים הפלסטינאים והבדויים]). וכן ראה פירוט על החינוך שטנה ואיבה של הפלסטינאים למחיקת מדינת ישראל ורצח היהודים. הפלסטינאים במדינת ישראל מקבלים את התנאים הטובים ביותר ביחס לפלסטינאים במדינות ערב:בלבנון, למשל, אינם רשאים לעסוק במקצועות מסוימים; הם מוגבלים באזורי מגורים; 56 אחוזים מהם מובטלים; 66 אחוזים מהם חיים מתחת לקו העוני. שורה של חוקים בלבנון מגבילה את הזכות לאזרחות, לרכוש ולעיסוקים בתחומי המשפט והרפואה.

בסוף התוכחה - מבט תורני מאקרו היסטורי:

"הֶן-עָם לְבָדָד יִשְׁכֹּן, וּבַגּוֹיִם לֹא יִתְחַשָּׁב." (במדבר כג')

ארה"ב פרחה גם בזכות רבה ליהודים שבה, כעת עליהם לשוב ולעלות לישראל – ואמנם תפקידכם לעודדם (תפקיד שהיה להרבה מדינות בגלות לעידוד עלייה – מורחב במאמר הצהרת בלפור), ולפניה היו אימפריות שעלו ופרחו תודות ליחסים ואירוחם לעם ישראל, ביניהם: רוסיה, תורכיה העותמאנית, רומא, פרס, בבל, אשור, מצרים. לרבים מהם היו בתחילת עלייתם מנהיגים מונותאיסטים שראו עצמם כחלק והראייה התורנית (ובפרט: נבוכדנאצר לחורבן, אך כורש ובלפור קינג ג'ורג' לתקומת ישראל), שממשיכים דרכם דווקא הקבוצה שהכי פורחת כיום בארה"ב – האוונגליסטים (שאמנם חלקם משיחים מיסיונרים), שהפסוק העיקרי המנחה אותם לעזרה לעם ישראל, הוא מהראשון שנבל ופרח כלכלית, והורה לכל בני ביתי לשמור צדק ומשפט, הוא אברהם אבינו עליו השלום: "וַאֲבָרְכָה, מְבָרְכֶיךָ, וּמְקַלֶּלְךָ, אָאֹר; וְנִבְרְכוּ בְךָ, כֹּל מִשְׁפְּחֹת הָאֲדָמָה." (בראשית יב').

הגיעה שעת הגאולה: "עַד-מָתַי הֶחָזוֹן הַתָּמִיד וְהַפֶּשַׁע שֹׁמֵם--תֵּת וְקֹדֶשׁ וְצָבָא, מִרְמָס.;וַיֹּאמֶר אֵלַי--עַד עֶרֶב בֹּקֶר, אַלְפַּיִם וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת; וְנִצְדַּק, קֹדֶשׁ." (דניאל ח'), והניצנים כבר פורחים, ואור תורה וצדק, עם כל החוכמות, לצד השפע החומרי והצמא לידיעת ה' בכל מזרח מבואו זורחים.

היו חלק ושותפים ל: "וּבָאוּ עַמִּים רַבִּים וְגוֹיִם עֲצוּמִים, לְבַקֵּשׁ אֶת-ה’ צְבָאוֹת בִּירוּשָׁלִָם, וּלְחַלּוֹת, אֶת-פְּנֵי ה’.  { כֹּה-אָמַר, ה’ צְבָאוֹת, בַּיָּמִים הָהֵמָּה, אֲשֶׁר יַחֲזִיקוּ עֲשָׂרָה אֲנָשִׁים מִכֹּל לְשֹׁנוֹת הַגּוֹיִם; וְהֶחֱזִיקוּ בִּכְנַף אִישׁ יְהוּדִי לֵאמֹר, נֵלְכָה עִמָּכֶם--כִּי שָׁמַעְנוּ, אֱלֹהִים עִמָּכֶם" (זכריה ח'), והצטרפו כיתרו (חותן משה) בעת יציאת מצרים, וכראש ממשלת קנדה, סטיבן הארפר, היום.

וראו כי קללות כלכליות עד אסונות טבע וחרחורי המלחמה התהפכו עליכם:"וְהָיָה, בַּיּוֹם הַהוּא; אֲבַקֵּשׁ, לְהַשְׁמִיד אֶת-כָּל-הַגּוֹיִם, הַבָּאִים, עַל-יְרוּשָׁלִָם."

אל נא תהיו: "הוֹי הָאֹמְרִים לָרַע טוֹב, וְלַטּוֹב רָע:  שָׂמִים חֹשֶׁךְ לְאוֹר וְאוֹר לְחֹשֶׁךְ, שָׂמִים מַר לְמָתוֹק וּמָתוֹק לְמָר" (ישעיהו ה'), שמתבטאת אצלכם בהזדהות השלכתית (Projective Identification) של ערכים מנוגדים: החופש נהפך לאנרגיה, האהבה לתאווה, קדושת הארץ למלחמות רבות, הדבקות בה' למסעות צלב ולג'יהאד, עם סגולה לגזע הארי ונאציזם, דיני עבד כנעני לסחר וניצול בני אדם, התפילה לחוויה מיסטית מנותקת, הכבוד לרב לכת, הטוב לב לחולשה, השמחה להוללות, התורה לאקדמיה, הסמכות ההורית לאלימות במשפחה, ההכלה ההורית לפינוק.

אמנם דרך התוכחה והביקורת היא בסיס ויסוד בתורת ישראל, ונביאים כבר הורו: "קְרָא בְגָרוֹן אַל-תַּחְשֹׂךְ, כַּשּׁוֹפָר הָרֵם קוֹלֶךָ; וְהַגֵּד לְעַמִּי פִּשְׁעָם, וּלְבֵית יַעֲקֹב חַטֹּאתָם." (ישעיהו )אך כל זאת בבירור הצדק, תוך הזמנת את הצד השני לדיון ולומר את דברו: "אָרִיב אֵלֶיךָ; אַךְ מִשְׁפָּטִים, אֲדַבֵּר אֹתָךְ" (ירמיהו יב') ובוודאי ובוודאי בין הבריות ומדינות, הרי מייסדי החוקה האמריקאית למדו ואימצו את הגישה הזו לחופש (והחירות אדם בכלל) ביקורת של עם, לעם, על הממשל ובכלל ולמלך, אך עדיין עם כיבוד ואי מרידה במלכות ובעם, וכיום יש חופש עיתונות חוקרת ומגוון דעות, מוסדות לאומיים כמו משרד מבקר המדינה, וכן עליכם החובה: המוסדות האקדמיים.

תוספות/לעריכה:

$1·       http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/518/463.html  

$1·       http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/531/626.html

$1·       http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4472631,00.html

לחזרה לרשימת המאמרים על ציונות המעודכנת באתר זה לחץ כאן, או להלן רשימת המאמרים שאינה בהכרח מעודכנת:

הערות השוליים (המקורות, הרחבות והסברים מפורטים):[1] וגזענות ונידוי עשו אוניברסיטאות אחרות נגד אביו של נתניהו.

[2]הרב שרלו: כולם בחזקת עיוורים עד שהקב"ה פותח עיניים: המציאות תלויה על בלימה. עמודים רעועים שלא ברור איך הם מחזיקים ומה הקשר ביניהם. הקב"ה מחיה ומנהיג אותם בכל רגע ורגע, בעומק חוכמה מופלאה שלא ניתן לחקור אותה. דווקא פיקון העיניים: "כי לא נתן לכם ה' עיניים לראות עד היום הזה" הוא הידיעה שהקב"ה מקור החיים היציבים. אף על פי כן, התורה לא שוללת את אחריות האדם, אלא מטילה עליו מצוות ותפקידים, ובכך הוא הופך להיות שותף עם הקב"ה, ומביא לאמונה עם אהבה.  העולם אכן מכיר ניגודים בלתי נפתרים, החל משורשי המילים שיכולים לבטא משמעויות הפוכות, וכד לעקרונות המתמטיקה שמצד אחד בנויות על אקסיומות ומהצד השני כל פעולותיה הן הוכחה והיקש.

[3] "בכל הנוגע לשאלת ההסתה כנגד מדינת ישראל או כנגד העם היהודי, סקירה של הדוחות המרכזיים מן השנים האחרונות אשר בחנו את ספרי הלימוד הפלסטיניים החדשים אינה מעלה תמונה חד-משמעית של הסתה ישירה וגורפת לאלימות או לטרור כלפי יהודים או כלפי ישראל. עם זאת, המחקרים מצביעים על כך שספרי הלימוד הפלסטיניים לוקים בהיעדר מרכיבים של חינוך לשלום, ובמקרים רבים – גם בהיעדר הכרה ברורה בקיומה של מדינת ישראל. בתוך כך, נמצא כי ספרי הלימוד אינם מעבירים מסר של פיוס עם ישראל, וכי ישנה התעלמות מהקשר של העם היהודי אל ארץ ישראל וכן השמטה כמעט גורפת של מדינת ישראל ושל שמות אתרים ויישובים ישראליים ממפות הכלולות בחומרי הלימוד הפלסטיניים." הכנסת, מרכז המחקר והידע: סוגיית התכנים של ספרי הלימוד הפלסטיניים: היחס ליהודים, לישראל ולשלום. www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02572.pdf

[4]הזיקה של עם ישראל לארצו מתבטאת בתורה, בתרבות ומנהגי העם היהודי: מצוות עלייה לארץ ישראל ולירושלים בפרט (ואם לא בחיים, אז  הגעה לקבורה), אזכור בניית ירושלים במגוון תפילות ובחגים, 4 צומות, אזכור בחתונה, סיוע ליהודי ארץ ישראל בשליחת כספים (דמי חלוקה), 669 ציונים ועיר הנ"ך (ומנגד ללא אזכור אחד בקוראן).

[5]תחילה נחלת ארץ ישראל ניתנה מנח לשם (יובלים, פרק ט') אך כנען ובניו כבשו אותה משם, ואז לאברהם אבינו בברית בין הבתרים, וכן חוזר בחומש ובנביאים עשרות פעמים (אמנם בתנאי של קיום המצוות) לעם ישראל כלאום ודת.

[6]הכיבוש של הרבה מהמדינות המערביות בעבר ועד היום שונה בתכלית מחזרת ההתיישבות של עם ישראל לארצו – לשאר כל המדינות אין שורשים תורניים/רוחניים/התיישבותיים/תרבותיים/כלשהם לשטח שכבשו: מארה"ב על האינדיאנים והחרבת אפגניסטאן, המשך בקולוניסטים הבריטיים הגדולים בעולם שעד היום  מחזיקים בשטחים כבושים כמו איי מאלבינס (פוקלנד), המשך בגיבלטר שספרד טוענת להחזרה אליה, לצד שהיא מחזיקה בשני אזורים כבושים במרוקו ובקטלוניה, הלאה לצרפת שלא מוכנה לשחרר את קורסיקה, וכלה ברומניה כבשה את טרנסילבניה, ועוד מדינות רבות.. יתרה מזו, אומות העולם מגנים על הפלסטינים למרות שהם התוקפניים נגד אזרחי מדינת ישראל, ואינם דואגים לעם ישראל, כפי שלא דאגו לו בתקופת השואה: "כִּי, הִנֵּה בַּיָּמִים הָהֵמָּה--וּבָעֵת הַהִיא:  אֲשֶׁר אשוב (אָשִׁיב) אֶת-שְׁבוּת יְהוּדָה, וִירוּשָׁלִָם.  וְקִבַּצְתִּי, אֶת-כָּל-הַגּוֹיִם, וְהוֹרַדְתִּים, אֶל-עֵמֶק יְהוֹשָׁפָט; וְנִשְׁפַּטְתִּי עִמָּם שָׁם, עַל-עַמִּי וְנַחֲלָתִי יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר פִּזְּרוּ בַגּוֹיִם, וְאֶת-אַרְצִי, חִלֵּקוּ." (. יואל ד').

[7]וזו גם הבטחה-נבואה בתורה: "וַהֲשִׁמֹּתִי אֲנִי, אֶת-הָאָרֶץ; וְשָׁמְמוּ עָלֶיהָ אֹיְבֵיכֶם, הַיֹּשְׁבִים בָּהּ.  וְאֶתְכֶם אֱזָרֶה בַגּוֹיִם, וַהֲרִיקֹתִי אַחֲרֵיכֶם חָרֶב; וְהָיְתָה אַרְצְכֶם שְׁמָמָה, וְעָרֵיכֶם יִהְיוּ חָרְבָּה." (ויקרא כו').

[8]אפילו מדינת ירדן ששלטה בחלק בגדה המערבית, מעולם לא סיפחה את שטחים אלו למדינתה, ועוד הכריזה על אי-הכרה בשטחים אלו, בשנת 1988.

[9]למשל, 'סעיף ארץ ישראל' - סעיף 80 במגילת היסוד של ארגון האומות המאוחדות (מסמך היסוד, מעין "חוקה" של האו"ם) משנת 1945, מעגנת את הזכויות המשפטיות של העם היהודי על ארץ ישראל כנצחיות, אשר אי אפשר לבטלן ללא הסכמת העם היהודי.

[10]עם ישראל נלחם (ולא ויתר) על זכותו המשפטית התיישבותית בארץ ישראל, החל מתקופת השופטים, דוד המלך ושאר המלכים, הצהרת כורש ושיבת ציון, החשמונאים, הזרמים בסוף ימי בית שני, בר כוכבא וחבריו, עד לציונות המודרנית, כולם המשיכו להיאבק על זכותו של עם ישראל בארצו, ולכן אין הפסקת זכויות או העברתם לעם או קבוצה או כת אחרת בארץ ישראל, אפילו בהסכמי אוסלו והמשכיהם בעשרים שנה אחרונות.

[11]כפי שהבטיח הבורא יודע עתידות בברית בין הבתרים (בראשית ט"ו, י"ח-כ"א) לאברהם אבינו: "בַּיּוֹם הַהוּא, כָּרַת ה' אֶת-אַבְרָם--בְּרִית לֵאמֹר:  לְזַרְעֲךָ, נָתַתִּי אֶת-הָאָרֶץ הַזֹּאת, מִנְּהַר מִצְרַיִם, עַד-הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר-פְּרָת.", והיא חלק הארץ ישראל שתורחב עם עוד 3 ערי מקלט.

[12]שליש מהערבים נסו טרם החלטה 181 של העצרת הכללית של האו"ם, בכט' בנובמבר 1947. קריאות והודעות מנהיגי היישוב הערבי-פלסטינאי מתועדות במסמכים בריטים. כמו כן, הערבים-פלסטינאיים זיהו והגדירו את עצמם כשבעת עמי כנען הקדמונים, כלומר שעליהם לנוס על נפשם כי זכות עם ישראל שבה להם כימי קדם.

[13]הפליטים הפלסטינים הם אוכלוסיית הפליטים היחידה בעולם שבה גם צאצאי הפליטים ובני-זוגם זכאים למעמד של פליט למרות שלא עמדו בקריטריונים בין-לאומיים, ובכך מקבלים סיוע כספי ותמיכות שונות. וזאת, למרות שהם הגיעו לארץ ישראל מארצות ערב רק בתקופה קצרה לפני 1948 [ואין זה עומד באמנת הפליטים הבינלאומית]) שמקבלים מאונר"א וכן צאצאיהם (בעוד שיהודים אפילו לא מקבלים על השואה).

[14]850,000 יהודים פליטים שגורשו ממדינות ערב, ומלבד רכוש מיטלטלין, הוחרם להם שטח אדמה של 45,000 קמ"ר (פי 4 גדול משטח מדינת ישראל). בתאריך 10/9/12 התקיים כנס בינלאומי בנושא "צדק לפליטים היהודים יוצאי ארצות ערב" ביוזמת הקונגרס היהודי העולמי, משרד החוץ והמשרד לאזרחים ותיקים, ובתאריך 21/9/12 הועלה הנושא לאו"ם. החלטה 185: http://www.herzliyaconference.org/_Uploads/2910Plitut.pdf

[15]850,000 יהודים פליטים שגורשו ממדינות ערב, ומלבד רכוש מיטלטלין, הוחרם להם שטח אדמה של 45,000 קמ"ר (פי 4 גדול משטח מדינת ישראל). בתאריך 10/9/12 התקיים כנס בינלאומי בנושא "צדק לפליטים היהודים יוצאי ארצות ערב" ביוזמת הקונגרס היהודי העולמי, משרד החוץ והמשרד לאזרחים ותיקים, ובתאריך 21/9/12 הועלה הנושא לאו"ם. להרחבה: http://www.herzliyaconference.org/_Uploads/2910Plitut.pdf . בזאת מומלץ לקדם הצעת חוק לפיצוי פליטים יהודים מארצות ערב במסגרת תהליך השלום, התשס"ט-2009 של חה"כ נסים זאב: http://oknesset.org/committee/meeting/762/

[16]מהווים את עיקר ממלכת יהודה וישראל מתקופת התנ"ך-המקרא (מתקופת מהמקרא-תנ"ך השתמרו כ-180 שמות של יישובים בשפה הערבית {ועוד רבים מתקופת בית 2 והמשנה}): http://www.tsedek.com/1/%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA/102-%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%99-%D7%90%D7%A8%D7%A5-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%AA%D7%A0%D7%9A

[17]כגון שאם נפקיר את הר השומרון לפלסטינים, הם עלולים להתקיף את מישור החוף, שכל רוחבו עד לים הינו רק כ-20 ק"מ להתקפה/שליטה/כיבוש ממעלה הרי השומרון. מפות המחשת ההגנה: http://myisrael.org.il/maps/

כניסות: 3868
קטגוריה: ציונות עידכון אחרון ב-חמישי, 23 נובמבר 2017 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

באתר זה אין זכויות יוצרים: מותר להפיץ ללא צורך בציון המקור